Ли Чанг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Медали
Кану-спринт мажи

ИКФ Светски Кану Шампионат

Сребро 2010 Познањ
C-1 500 м

Ли Чанг (р. 4 јануари 1989) е кинески спринт-кануист кој се натпреваруваше во доцните 2000-ти. Тој освои сребрен медал во дисциплината Ц-1 500 метри на Светскиот Кану Шампионат во Познањ, 2010.

Ли исто така заврши шести во дисциплината Ц-1 500 метри на Летните олимписки игри во 2008, Пекинг.

Наводи[уреди | уреди извор]