Ли Тинг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ли Тинг (родена 31 јануари 1985) е кинеска кану-спринтерка кој се натпреваруваше во средината на 2000-те. На Летните олимписки игри 2004 во Атина, таа го освои петтото место во дисциплината К-1 500 метри жени.

Наводи[уреди | уреди извор]