Ли Жен

Од Википедија — слободната енциклопедија

Ли Жен (роден на 26 февруари 1985) — кинески кану-спринтер кој се натпреварувал во доцните 2000-ти. Тој завршил на седмото место во дисциплината К-4 1000 метри мажи на Летните олимписки игри во 2008, Пекинг.

Наводи[уреди | уреди извор]