Лијане Хајд

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Лијане Хајд

Џулијан „Лијане“ Хаид (16 август 1895 - 28 ноември 2000) била австриска актерка, која е позната како прва австриска филмска ѕвезда.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]