Лиштица (река)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Реката Лиштица во Широки Брег

Лиштица е река во Широки Брег, Босна и Херцеговина. Извор на реката Лиштица е изворот „Борак“.

Icon river tributary L.svg Оваа статија за река е никулец. Може да помогнете со нејзиното уредување!