Личен превоз

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Личниот превоз (наспроти јавен превоз) е превоз што се врши од или за поединци и не е достапен јавно. Примери за ваквиот превоз се:

Поврзано[уреди | уреди извор]