Лиу Хаитао

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Лиу Хаитао (роден 18 март 1983 во Кина) е кинески спринт кануист. Тој се натпреварува од средината на 2000-те. Хаитао учествуваше на две олимписки игри, се избори за седмото место на дисциплината К-4 1000 метри мажи на Летните олимписки игри во Пекинг 2008.

Наводи[уреди | уреди извор]