Листа на добитници на наградата Џејмс Биард

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ова е листа на добитници на наградата Џејмс Биард. Фондацијата „Џејмс Биард“ доделува две награди годишно за Најдобар преглед или критика на ресторан. Едната е за писатели во весник, а другата за писатели во списание. Досегашни добитници се:

2006

2005

2004

2003

Поврзано[уреди | уреди извор]