Липје (Мазовско Војводство)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Липје
Село
Poland adm location map.svg
Red pog.svg
Липие
Координати: 51°49'27"N, 20°42'21"E / 51.82417°N 20.70583°E / 51.82417; 20.70583
Земја Poland Полска
Војводство Мазовско
Округот Грујец
Општина Блендув
Надморска височина 173 m (568 ft)

Липје е село во административниот округ на општина Блендув во рамките на округот Грујец, Мазовско Војводство, во источно-централна Полска. Селото се наоѓа на околу 13 километри (8 милји) западно од Грујец и 49 километри (30 милји) југо-западно од Варшава.

Наводи[уреди | уреди извор]