Линдзи Јамасаки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Линдзи Брук Јамасаки (англиски: Lindsey Brooke Yamasaki, р. 2 јуни 1980 година во Орегон Сити, Орегон, САД) е поранешна професионална американска кошаркарка.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Lindsey Yamasaki - Women's Basketball Coach“. Academy of Art University Athletics (англиски). Посетено на 2020-06-15.