Лиан Пеисјинг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Лианг Пеисјинг (8 декември 1991) е кинеска кануистка-спринтер која се натпреваруваше во доцните 2000-ти. Таа заврши на деветото место во дисциплината К-4 500 метри жени на Летните олимписки игри во 2008, Пекинг.

Наводи[уреди | уреди извор]