Лефтер Коџај

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Лефтер Коџај
ПрекариШпати
РодUshtria Clirimtare Kombetare.jpg ОНА
Битки/војниВоен конфликт во Македонија, 2001

Лефтер Коџај (албански: ? ? - 7 август 2001) е поранешен член на ОНА. Познат е како Командант Тели. Командант во 113 регионална бригада. Убиен[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Убиени пет албански терористи“ (македонски). А1. 07.08.2001. конс. 2010-12-24.