Лет (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Лет е американски филм, во режија на Роберт Земекис. Главните улоги ги толкуваат: Дензел Вашингтон, Дон Чидл и Кели Рајли.

Содржина[уреди | уреди извор]

Вил Витекер (го игра Вашингтон) е искусен пилот чиј патнички авион претрпува несреќа во воздухот. Во тешки услови, тој успева да го приземји авионот, спасувајќи ги речиси сите патници.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 851, 18.10.2014, стр. 26.