Љера

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Лера (Шпанија))
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Лера
Знаме на Лера
Знаме
Амблем на Лера
Амблем
Држава Шпанија
Провинција Бадајоз
Управа
 • Алкалде Лоренцо Гутиерез Џименез
Површина
 • Вкупна 71,5 км2
Надм. вис. 481 м
Население (2007)
 • Вкупно 953
Часовен појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CEST (UTC+2)
Мреж. место Ayuntamiento de Llera

Лера е општина која се наоѓа во провинција Бадахоз, во автономната покраина Екстремадура .