Леополд Зингерле

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Леополд Зинглер)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Леополд Зингерле (германски: Leopold Zingerle, 10 април 1994) е германски фудбалер кој игра како голман за СК Падерборн 07. [1] Роден е и израснат во Минхен, Германија,

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. "Leopold Zingerle". worldfootball.net. HEIM:SPIEL. Посетено на 31 July 2017.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]