Леонардо Паволети

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Леонардо Паволети
Leonardo Pavoletti, 2016.png
Лични податоци
Роден на 26 ноември 1988 (1988-11-26) (32 г.)
Роден во Ливорно, Италија
Држава Италија Италија
Висина &100000000000001880000001,88 м
Позиција напаѓач
Клупски податоци
Сегашен клуб Каљари Каљари
Број 30
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2006-2008 Армандо Пики 59 (16)
2008-2009 Вијареџо Вијареџо 26 (7)
2009-2010 Павија Павија 28 (9)
2010-2011 Јуве Стабија Јуве Стабија 7 (0)
2011 Казале Казале 11 (3)
2011-2012 Виртус Ланчано Виртус Ланчано 36 (16)
2012-2013 Сасуоло Сасуоло 44 (12)
2013-2014Варезе Варезе 33 (24)
2015-2017 Џенова Џенова 44 (23)
2017 Наполи Наполи 6 (0)
2017- Каљари Каљари 72 (27)
Репрезентација
2019- Италија Италија 1 (1)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 26 ноември 2011.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 26 ноември 2011

Леонардо Паволетииталијански фудбалер, напаѓач на Каљари.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]