Прејди на содржината

Ленд ровер

Од Википедија — слободната енциклопедија

Ленд ровер (англиски: Land Rover) — британска марка возила кои ги произведува претпријатието Јагуар Ленд Ровер кое, пак, од 2008 година е во сопственост на Тата моторс.[1]

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Subsidiaries, JVs and Associates: Jaguar Land Rover“. Tata Motors. Архивирано од изворникот на 5 February 2012. Посетено на 14 February 2012.