Лена Штигрот

Од Википедија — слободната енциклопедија

Лена Стигрот (германски: Lena Stigrot, 21 декември 1994) е германска одбојкарка, која игра како надворешен-спајкер. Таа е дел од репрезентацијата на Германија .

Таа се натпреварувала на ФИВБ одбојкарскиот Светскиот Куп 2015,[1] и во 2015 година на Европските игри и Европското првенство во одбојка 2015.[2] На клупско ниво таа игра за Рабен Вилсбургбург .

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. http://worldgrandprix.2015.fivb.com/en/preliminary-round-group1/competition/teams/ger-germany/players/lena-stigrot?id=44158
  2. „Team Roster – Germany“. cev.lu. Посетено на 3 October 2015.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]