Прејди на содржината

Ленара Османова

Од Википедија — слободната енциклопедија

Ленара Османова (LENARA) (украински: Ленара Османова; кримскотатарски: Lenara Osmanova; родена 7 мај 1986 година во Ташкент) — Украинска, кримскотатарска пејачка, почесен уметник на Автономната Република Крим од 2007 година, почесен уметник на Украина од 2017 година.[1]

Извори[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]