Лелу (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Карта на Општина Лелу.

Лелу е една од четирите општини во сојузната држава Косрае во Микронезија. Општината го опфаќа островот Лелу и поголем дел во североисточниот дел од островот Косрае. Административен центар на општината е селото Лелу кое се наоѓа на островот Лелу. Селото Тофол е дел од општината, и тоа се наоѓа на островот Косрае и е административен центар на државата Косрае.

Поврзано[уреди | уреди извор]