Левантски саем

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Координати: 32°5′53.60″N 34°46′32.08″E / 32.0982222° СГШ; 34.7755778° ИГД / 32.0982222; 34.7755778

Логото на саемот

Левантски саем (хебрејски: יריד המזרח)[1] — поранешен меѓународен саем, што се одржувал во близина на пристаништето на Тел Авив во 1920-тите и 1930-тите години.

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]