Ла Сарса (Бадахос)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Ла Сарса)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ла Сарсаопштина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура, Шпанија.