А Ларача

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Ла Ларача)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
A Laracha
Општина
Знаме на A Laracha
Знаме
Грб на A Laracha
Грб
Координати: 43°14′55″ СГШ 8°35′00″ ЗГД / 
Држава  Шпанија
Автономна заедница Галиција
Управа
 • Alcalde Хозе Мануел Лопез Варела
Површина
 • Вкупна 125,95 км2
Население (2008)
 • Вкупно 11.079
 • Густина 0.87.963.477.570.464.00/км2
Часовен појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CEST (UTC+2)
Поштенски код 15145

A Laracha е општина во Шпанија, во покраината А Коруња во автономната заедница Галиција.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]