Ла Алдехуела

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ла Алдехуела
Поглед кон влезот на Ла Алдехуела
Поглед кон влезот на Ла Алдехуела

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаЛа Алдехуела
Население (2018)
 • Вкупно168[1]
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Ла Алдехуела — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Општински регистар на Шпанија 2018 - Национален статистички институт