Прејди на содржината

Лаура Алонсо Падин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Лаура Алонсо Падин
Основни податоци
Роден(а)2 јануари 1976
Галисија,  Шпанија
Жанр(ови)класична музика
Занимање/њаоперска пејачка

Лаура Алонсо Падин (2 јануари 1976) е шпанска оперска пејачка (сопран).