Лантарон (Алава)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Лантарон, Алава)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Лантарон е општина која се наоѓа во провинција Алава, во автономната покраина Баскија.