Лангер Берг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Лангер Берг (германски: Langer Berg) — општинска заедница во округот Илм, во Тирингија, Германија. Седиштето на општинската заедница е во Герен.

Општинската заедница Лангер Берг се состои од следниве општини:

  1. Герен
  2. Хершдорф
  3. Нојштат на Ренштајг
  4. Пеневиц

Координати: 50°39′00″ N; 11°00′00″ E / 50.650° N; 11.000° E / 50.650; 11.000