Лазо Мајнов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Лазо Мајнов
Лични податоци
Роден(а) 26 април 1980 (1980-04-26) (42 г.)
Скопје, Македонија
Националност Македонија Македонец
Спорт Handball pictogram.svg Ракомет
Висина &100000000000001980000001,98 м
Тежина 100 кг
Позиција Десен бек
Клупски податоци
Тековен клуб Еурофарм Работник
Број 26
Сениорски клубови
2001–2003
2003–2005
2005–2006
2006–2007
2007–2010
2010–2011
2011
2012
2012–2013
2013–2016
2016–
Македонија Вардар Ватростална
Хрватска Загреб
Франција Трембле
Македонија Вардар ПРО
Италија Болоња Јунајтед
Македонија Металург Скопје
Шпанија Антекера
Белорусија Мешков Брест
Норвешка Елверум
Романија Одорхеи
Македонија Еурофарм Работник
Репрезентација
  Македонија Македонија 56 (91)

Лазо Мајнов (роден на 26 април 1980македонски ракометар кој игра за екипата на Еурофарм Работник.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ЕХФ Профил“. Архивирано од изворникот на 2017-07-06. Посетено на 2018-02-06.