Лади (Подласко Војводство)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Лади
Село

Координати: 52°49′N 23°27′E / 52.817° N; 23.450° E / 52.817; 23.450

Земја

Poland Полска

Војводства во Полска

Подласко Војводство

Округ

Најновска

Општина

Цаузе

Лади е село во административниот округ на Цаузе, во рамките на Најновска, Подласковото војводство, во североисточна Полска.[1] Што се наоѓа на околу 5 килиметри (3 милји) североисточно од Цзузе, 13 килметри (8 милји) северозападно од Најновка, и 39 километри (24 милји) јужно-источниот дел на регионалниот капитал Биалусток.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Central Statistical Office (GUS) – TERYT (National Register of Territorial Land Apportionment Journal)“ (полски). 2008-06-01.