Лади (војводство Подлаские)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Лади
Село

Координати: 52°49′N 23°27′E / 52.817° СГШ; 23.450° ИГД / 52.817; 23.450

Земја

Poland Полска

Војводства во Полска

Подласко Војводство

Округ

Најновска

Општина

Цаузе

Лади е село во административниот округ на Цаузе, во рамките на Најновска, Подласковото војводство, во северо-источна Полска.[1] Што се наоѓа на околу 5 килиметри (3 милји) северо-источно од Цзузе, 13 килметри (8 милји) северо-западно од Најновка, и 39 километри (24 милји) јужно-источниот дел на регионалниот капитал Биалусток.

Наводи[уреди | уреди извор]