Усненозаднонепчена согласка

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Лабиовеларна согласка)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Поимот усненозаднонепчена согласка (лабиовелар) може да се однесува на: