Куќа на ул. „Моша Пијаде“ бр. 138 (Куманово)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Моша Пијаде“ бр. 138
Културно добро на Македонија
УЗКН-Лого.PNG
Куќа на ул. „Моша Пијаде“ бр. 138 (Куманово) (02).jpg
Градбата во 2022 година
Адресаул. „Моша Пијаде“ бр. 138
ОпштинаКуманово
Број[1]
Запис на НИСКН
Куќа на ул. „Моша Пијаде“ бр. 138
Карта
Општи податоци
ГрадКуманово
ЗемјаМакедонија
Технички податоци
Катови1

Куќа на ул. „Моша Пијаде“ бр. 138куќа во Куманово. Градбата е заведена како културно наследство на Македонија.[1]

Галерија[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 9 август 2021. Посетено на 9 декември 2022.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]