Прејди на содржината

Куќа на ул. „Глигор Пазавански“ бр. 17 (Кратово)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Глигор Пазавански“ бр. 17
Куќата во 2020 година
Општи податоци
СтилСтароградска архитектура
Адресаул. „Глигор Пазавански“ бр. 17
ГрадКратово
ЗемјаМакедонија
Технички податоци
Катови3

Куќа на ул. „Глигор Пазавански“ бр. 17староградска куќа во Кратово, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 26 јули 2022.