Куту (остров)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Куту е остров во сојузната држава Чук во Микронезија. Островот сочинува една од општините во државата.

Наводи[уреди | уреди извор]

Координати: 5°27′16″ N; 153°27′32″ E / 5.4544° СГШ; 153.4588° ИГД / 5.4544; 153.4588

Поврзано[уреди | уреди извор]