Куп на Македонија во ракомет 2004 (мажи)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
2004 Куп на Македонија
Податоци за првенството
Домаќини Македонија
Траење3 – 4 април
Репрезентации4
ОдржувалиштаСпортска сала Јасмин (во Кавадарци градови-домаќини)
Конечен исход
ПрвациВардар Ватростална (5. титула)
ВторопласиранПелистер МБ
Статистики за првенството
Натпревари3

Купот на Македонија 2004 - 12. издание на Македонскиот ракометен куп. Турнирот бил одржан во Спортската сала Јасмин во Кавадарци, од 3 до 4 април 2004 година.[1] Купот бил освоен од Вардар Ватростална по петти пат.[2]

Место на одржување[уреди | уреди извор]

Кавадарци
Спортска сала Јасмин
Капацитет: 1,800
SportsHallJasmin.png

Завршен турнир[уреди | уреди извор]

Полуфинале[уреди | уреди извор]

3 април 2004
18:00[1]
Металург 23 – 24 Пелистер МБ Спортска сала Јасмин, Кавадарци
[3]
3 април 2004
20:00[1]
Вардар Ватростална 33 - 29 Младост Спортска сала Јасмин, Кавадарци
[3]

Финале[уреди | уреди извор]

4 април 2004
20:00[1]
Пелистер МБ 25 – 25 (2-4 пен.) Вардар Ватростална Спортска сала Јасмин, Кавадарци
[2]


Победник во Купот на Македонија 2004
Вардар Ватростална
5. титула

Признанија[уреди | уреди извор]

Извор:[2]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 „Вардар В. и Пелистер МБ го бркаат петтиот трофеј“. Дневник на time.mk преку web.archive.org. 3 април 2004. Посетено на 21 декември 2019.
  2. 2,0 2,1 2,2 „Вардар Ватростална освојувач на ракометен куп на Македонија“. А1 на time.mk преку web.archive.org. 4 април 2004. Посетено на 21 декември 2019.
  3. 3,0 3,1 „Вардар В. и Пелистер финалисти на македонскиот ракометен куп“. А1 на time.mk преку web.archive.org. 3 април 2004. Посетено на 21 декември 2019.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]