Прејди на содржината

Куп на Македонија во ракомет 1998 (мажи)

Од Википедија — слободната енциклопедија
1998 Куп на Македонија
Податоци за турнирот
Домаќини Македонија
Екипи4
Конечен исход
ПрвакПелистер (3. титула)
Статистикa за турнирот
Натпревари3

Купот на Македонија 1998 - 6. издание на Македонскиот ракометен куп. Купот бил освоен од Пелистер по третпат.[1]

Поврзано

[уреди | уреди извор]
  1. „Вардар брка „среќна 13-ка" против Металург во Купот“. gol.mk преку web.archive.org. 19 мај 2018. Архивирано од изворникот на 2018-05-22. Посетено на 27 декември 2019.CS1-одржување: бот: непознат статус на изворната URL (link)

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]