Куп на Македонија во ракомет 1997 (мажи)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
1997 Куп на Македонија
Податоци за првенството
Домаќини Македонија
Репрезентации4
Конечен исход
ПрвациВардар Ватростална (1. титула)
Статистики за првенството
Натпревари3

Купот на Македонија 1997 - 5. издание на Македонскиот ракометен куп. Купот бил освоен од Вардар Ватростална за првпат.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Вардар брка „среќна 13-ка" против Металург во Купот“. gol.mk преку web.archive.org. 19 мај 2018. Посетено на 27 декември 2019.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]