Куп на Македонија во ракомет 1996 (мажи)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
1996 Куп на Македонија
Податоци за првенството
Домаќини Македонија
Репрезентации4
Конечен исход
ПрвациПелистер Еврокар (2. титула)
ВторопласиранМладост
Статистики за првенството
Натпревари3

Купот на Македонија 1996 - 4. издание на Македонскиот ракометен куп. Купот бил освоен од Пелистер Еврокар по вторпат.[1]

Завршен турнир[уреди | уреди извор]

Финале[уреди | уреди извор]

1996 Пелистер Еврокар Младост
[1]


Победник во Купот на Македонија 1996
Пелистер
2. титула

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. 1,0 1,1 „Вардар В. и Пелистер МБ го бркаат петтиот трофеј“. Дневник на time.mk преку web.archive.org. 3 април 2004. Посетено на 22 декември 2019.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]