Куп на Македонија во ракомет 1993 (мажи)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
1993 Куп на Македонија
Податоци за првенството
Домаќини Македонија
Репрезентации4
Конечен исход
ПрвациШевро Куманово (1. титула)
ВторопласиранМеталург
Статистики за првенството
Натпревари3

Купот на Македонија 1993 - 1. издание на Македонскиот ракометен куп. Купот бил освоен од Шевро Куманово.[1]

Завршен турнир[уреди | уреди извор]

Финале[уреди | уреди извор]

1993 Шевро Куманово Металург
[1]


Победник во Купот на Македонија 1993
Шевро Куманово
1. титула

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. 1,0 1,1 „Вардар В. и Пелистер МБ го бркаат петтиот трофеј“. Дневник на time.mk преку web.archive.org. 3 април 2004. Посетено на 22 декември 2019.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]