Културно наследство на Македонија во Општина Пласница

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ова е список на објекти прогласени за културно наследство на Македонија на подрачјето на Општина Пласница според евиденцијата во Регистарот на културно наследство на Управата за заштита на културното наследство на Македонија (УЗКН).

Број Општина Населено место Објект Фотографија
1 Општина Пласница Пласница Црква „Св. Никола“ Црква „Св. Никола“ - Пласница 2.jpg