Ксијан Емерс

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ксијан Емерс
Лични податоци
Полно име Ксијан Гислејн Емерс
Висина 1.78 m
Положба Средина
Клупски податоци
Сегашен клуб УС Кремонезе
Број 27


2 Податоците за репрезентација се тековни
за 14 November 2017 г.
* Настапи (Голови)

Ксијан Гислејн Емерс (р. 20 јули 1999) — белгиски фудбалер. Тој игра во Италија за Кремонезе каде што е на позајмица од Интер.

Клупска кариера[уреди | уреди извор]

Тој го направи неговото деби во Серија Б за Кремонезе на 31 август 2018 година во натпреварот против Палермо.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Game Report by Soccerway“. Soccerway. 31 August 2018.