Круна на главата на пенисот

Од Википедија — слободната енциклопедија
Круна на главата на пенисот
Круна на главата на пенисот.
Податоци
Назнаки
Латинскиcorona glandis penis
TAA09.4.01.008
FMAFMA:19627

Круна на главата на пенисот — раб на основата на главата на пенисот. Работ оформува округлеста граница меѓу главата и телото на пенисот. На круната на главата на пенисот се наоѓаат папили, кои се појавуваат кај одредени мажи. Тие се честа појава и не се штетни.

Приказ[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]