Кристофер Танев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Танев во 2011 година

Кристофер Танев (англиски: Christopher Tanev, 20 декември 1989) — канадски професионален хокеар од македонско потекло, имено неговиот татко Мајк е Македонец. Роден е во Ист Јорк, Онтарио, Канада.