Крај (ТВ серија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Son
Крај
Крај ( ТВ серија) - плакат.jpg
Формат теленовела
Настапуваат Берак Тузунатач
Јигит Оршенер
Нехир Ердоган
Еркан Џан
Енгин Алтан Дузујатан
Земја на потекло Турција
Јазик турски
Продукција
Локаци(ја/и) Истанбул
Кинематографија Ay Yapim
Камера Мултикамера
Времетраење 90 минути
Емитување
Канал на емитување ATV
Формат на слика 480i (SDTV)
Аудио формат стерео

Крај (турски: Son) е турска љубовно-акционо серија од 2012 година. Серијата е од продукциската куќа Ay yapim, а се прикажува na турската телевизиска мрежа ATV.