Крај (ТВ-серија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Son
Крај
Крај ( ТВ серија) - плакат.jpg
УлогиНехир Ердоган
Јигит Озженер
Енгин Алтан Дузијатан
Берак Тузунатач
Еркан Џан
Илкер Калели
Земја на потеклоТурција
Првичен јазиктурски
Продукција
МестоположбаИстанбул
КинематографијаAy Yapim
КамераМултикамера
Времетраење90 минути
Прикажување
Првична мрежаATV
Сликов формат480i (SDTV)
Звучен форматстерео

Крај (турски: Son) — турска љубовно-акциона серија од 2012 година. Серијата е од продукциската куќа Ay yapim, а се прикажува na турската телевизиска мрежа ATV.