Крамп (остров)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Островот Крамп е остров во близина на североисточниот брег на островот Антигва. Островот зафаќа површина од само 20 хектари и е сместен југоисточно од островот Гвана во заливот Мерсес Крик, во близина на градот Ситонс.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Координати: 17°06′30″ N; 61°43′07″ W / 17.1083° СГШ; 61.7186° ЗГД / 17.1083; -61.7186