Запрега

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Коњска запрега)
Коњ впрегнат во кочија во Скопје.

Запрега е Коњска опрема кој се употребува за управување со запрежни животни.

Поврзано[уреди | уреди извор]