Кој ја донесе Дорентина

Од Википедија — слободната енциклопедија

Коj ја донесе Дорунтина — роман создаден од Исмаил Кадаре.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]