Кочуша (водопад)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Кочуша е водопад во Босна и Херцеговина на реката Младе (Требижат) во Велјаци, општина Љубушки, Босна и Херцеговина. Водопадот е висок 5 метри, а широк околу 50 метри. Во близина на водопадот се наоѓаат млинови и печатници, од кои некои работат и денес.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]