Коќуша (водопад)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Кочуша (водопад))
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Кочуша е водопад во Босна и Херцеговина на реката Младе (Требижат) во Велјаци, општина Љубушки, Босна и Херцеговина. Водопадот е висок 5 метри, а широк околу 50 метри. Во близина на водопадот се наоѓаат млинови и печатници, од кои некои работат и денес.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „архивска копија“. Архивирано од изворникот на 2009-01-01. Посетено на 2011-11-06.

Поврзано[уреди | уреди извор]