Кохид и Камбрија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кохид и Камбрија

Кохид и Камбрија (англиски: Coheed and Cambria) е американска рок група од Њујорк. Групата била основан во 1995 година,[1] со името Шабути и го носела називот сѐ до 2001 година, кога Нејт Кели се приклучил во групата.

Извори[уреди | уреди извор]

  1. „About Coheed and Cambria“. Cobalt and Calcium. конс. 27 октомври 2007.