Костја Мушиди

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Костја Мушиди ( Укел, 18 јуни 1998 година ) е германски кошаркар. Тој игра на позиција бек, а во моментов игра за ОКК Белград како позајмен играч од Мега Бемакс .

Животопис[уреди | уреди извор]

Успех[уреди | уреди извор]

Претставник[уреди | уреди извор]

  • Кошаркарски турнир Алберт Швајцер : врска= 2016 година.

Слободен[уреди | уреди извор]

  • Најкорисен играч на Турнирот Алберт Швајцер (1): 2016.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]